foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Kontact :
Tel.+48 888 372 546
e-mail: gregor.mat@o2.plLogowanie

Miniony czwartek dla osób przebywających nad zbiornikiem wodnym CZYSTE, w Grodzisku Dolnym, był dniem pełen pozytywnych wrażeń i atrakcji. Podkom. Jan Kucło  propagował właściwe zachowania w rejonie akwenów wodnych, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, pływania  czy uprawiania sportów wodnych, co w efekcie ma prowadzić do ograniczenia przypadków utonięć, zarówno wśród najmłodszych, jak i osób dorosłych. W spotkaniu wziął udział również pies służbowy "Gina" ze swoim przewodnikiem mł. asp. Tomaszem Bajem. Uczestnicy mogli zobaczyć w akcji  naszego czworonożnego funkcjonariusza. Dowiedzieli się również, jak ważną rolę w służbie Policji pełni pies oraz jak reagować i bronić się w przypadku ataku agresywnych zwierząt.

Będący na miejscu dzielnicowi z PP Grodzisko Dolne mł. asp. Stanisław Gałdyś i asp. Stanisław Półćwiartek, przeprowadzali quizy, zabawy promujące bezpieczny wypoczynek. Wśród uczestników rozdawali różnego rodzaju upominki, nagrody i materiały edukacyjne w postaci broszurek, ulotek odnoszących się do zagadnień związanych z szeroko rozumianym bezpieczeństwem. W ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”, promowali sposoby kontaktu z dzielnicowym, zawód policjanta i przełamywali bariery lęku przed kontaktem z policjantem.

Oprócz wspólnej interaktywnej zabawy, funkcjonariusze z KP PSP w Leżajsku i OSP Grodziska Górnego, umożliwili uczestnikom pływanie łodziami po zbiorniku. Każdy mógł poznać zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zasady bezpiecznego zachowania się na łodzi, kajaku czy innych jednostek pływających.

Dzieci z Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Laszczynach, w tak upalny dzień otrzymały od właściciela baru U ŻUSTA w Grodzisku Dolnym na ochłodę lody. Ten gest u dzieci wywołał radosny uśmiech na twarzy, a innym przypomniał o potrzebie zwiększenia wrażliwość na drugiego człowieka.

Wakacje to przede wszystkim czas odpoczynku i relaksu, mimo to nie zapominajmy, że bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich nad wodą zależy w dużej mierze od nas samych. Przestrzegaj podczas wypoczynku nad wodą podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Źródło: KPP Leżajsk

Licznik Odwiedzin:

028320
Dzisiaj:
Wczoraj:
Ten Tydzień:
Ostatni Tydzień:
Ten Miesiąc:
Ostatni miesiąc:
Razem:
47
55
195
27797
1235
1375
28320

Twoje IP: 100.24.125.162
2020-10-29 23:24