foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Kontact :
Tel.+48 888 372 546
e-mail: gregor.mat@o2.plLogowanie

Na początku apelu komendant powiatowy PSP w Leżajsku st. bryg. Bogdan Kołcz przywitał gości, podziękował wszystkim uczestnikom uroczystości za obecność i przyjęcie zaproszenia jak również strażakom za poświęcenie w działaniach ratowniczo-gaśniczych i doskonalenie swoich umiejętności zawodowych. W swoim przemówieniu Komendant nawiązał do jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Podczas apelu nastąpiło wręczenie odznaczeń, wyróżnień i nominacji na wyższe stopnie służbowe.
Złotą Odznaką „Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej” został odznaczony bryg. Jacek Grzywna. Srebrną Odznakę „Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej” otrzymali: bryg. Zenon Kuca, st. ogn. Zdzisław Czerwonka, st. ogn. Paweł Kuraś, natomiast Brązową Odznakę: st. kpt. Sebastian Dubiel, asp. sztab. Krzysztof Majkut, mł. ogn. Damian Socha, st. ogn. w st. spocz. Tadeusz Kycia.
Odznaką „Za zasługi dla związku emerytów i rencistów pożarnictwa” uhonorowano st. ogn. w st. spocz. Józefa Maja i st. bryg. Bogdana Kołcza.
Podczas apelu nominacje na wyższe stopnie służbowe otrzymali: kpt. Damian Kurek na stopień starszego kapitana, mł. kpt. Paweł Lisowiec i mł. kpt. Mateusz Pietrycha na stopień kapitana oraz mł. ogn. Ireneusz Bar na stopień ogniomistrza.
W dowód uznania za wzorową postawę i znaczne osiągnięcia w realizacji zadań służbowych, komendant powiatowy PSP w Leżajsku wyróżnił okolicznościowymi statuetkami: mł. bryg. Czesława Kolano, mł. bryg. Antoniego Rudzińskiego, asp. sztab. Albina Hadera.
W podziękowaniu za udział i szczególne zaangażowanie w działaniach ratowniczo-gaśniczych komendant powiatowy PSP w Leżajsku wyróżnił: ogn. Adama Chmurę, dh. Damiana Kulę, dh. Stanisława Olechowskiego, dh. Grzegorza Leję.
W dowód wdzięczności za wspieranie przedsięwzięć z zakresu ochrony przeciwpożarowej uhonorowano: Iwonę Sierżęgę prezes zarządu Polenergia Elektrociepłownia Nowa Sarzyna i Marka Śliża starostę leżajskiego. Strażacy podziękowali również za wsparcie duchowe i modlitewne kapłanom: ks. Pawłowi Samborskiemu kapelanowi komendy wojewódzkiej i miejskiej PSP w Rzeszowie, o. Sylwestrowi Skirlińskiemu kustoszowi leżajskiego sanktuarium, ks. prał. Markowi Ciskowi proboszczowi leżajskiej fary, dziekanowi dekanatu Leżajsk I, ks. prał. Józefowi Łobodzińskiemu proboszczowi parafii Wola Zarczycka, dziekanowi dekanatu Leżajsk II, ks. Kazimierzowi Rojkowi proboszczowi parafii Gwizdów, kapelanowi strażaków OSP z Biedaczowa.
Po apelu strażacy i zaproszeni goście udali się z pielgrzymką do Bazyliki OO. Bernardynów w Leżajsku. W paradzie główną ulicą Leżajska maszerowała orkiestra dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzózie Królewskiej na czele z kapelmistrzem Stanisławem Stępniem i mażoretkami z Zespołu Szkół w Brzózie Królewskiej, za nimi kompania honorowa Komendy Powiatowej PSP w Leżajsku, poczty sztandarowe, goście oraz pododdziały strażaków.
Uroczystej mszy świętej w intencji strażaków i ich rodzin przewodniczył o. Sylwester Skirliński, a homilię wygłosił ks. Paweł Samborski. Po mszy św. strażacy modlili się przed Cudownym Obrazem Matki Boskiej Pocieszenia, a następnie złożyli wiązankę pod Pomnikiem św. Jana Pawła II.

Opracowanie: mł. bryg. Wojciech Długosz, KP PSP Leżajsk
Zdjęcia: st. kpt. Damian Kurek, KP PSP Leżajsk

Źródło: KP PSP w Leżajsku 

Licznik Odwiedzin:

028311
Dzisiaj:
Wczoraj:
Ten Tydzień:
Ostatni Tydzień:
Ten Miesiąc:
Ostatni miesiąc:
Razem:
38
55
186
27797
1226
1375
28311

Twoje IP: 100.24.125.162
2020-10-29 22:14